Tomasz Janicki

Doradca podatkowy, Wspólnik, Prezes zarządu

tjanicki [a] jsdoradcy [d] pl

Tomasz Janicki

Życiorys zawodowy

Współzałożyciel JS Doradcy. Doradca podatkowy wpisany na listę doradców podatkowych w Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod numerem 10512. Ukończył z wyróżnieniami zarówno prawo na Uniwersytecie Warszawskim jak również kierunek Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentem Szkoły Prawa Niemieckiego.

Posiada wszechstronną wiedzę oraz ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie świadczenia usług doradztwa podatkowego dla klientów krajowych  i zagranicznych. Tomasz posiada również wieloletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa gospodarczego.

W latach 2004-2009 pracował w grupie bankowo-finansowej międzynarodowej firmy doradczej, realizując i koordynując w tym czasie szereg projektów – począwszy od bieżącego doradztwa po kompleksowe projekty restrukturyzacji banków i zakładów ubezpieczeń.

Specjalizacje

W swojej codziennej  pracy specjalizuje się w bieżącym doradztwie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem: podatku VAT, podatków dochodowych oraz PCC, opodatkowania usług rynku nieruchomości, czy usług finansowych, podatkowych aspektów transakcji i restrukturyzacji, ulg, dotacji oraz  nowych technologii jak również podatków międzynarodowych i planowania podatkowego.

Prowadził liczne szkolenia, głównie dla działów księgowych, z zakresu podatku VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych.

Posiada znaczną wiedzę praktyczną o funkcjonowaniu wielu branż zdobytą nie tylko w trakcie świadczenia usług doradczych ale również podczas pełnienia obowiązków członka rad nadzorczych spółek akcyjnych, w tym notowanych na GPW.

Tomasz  był również  pełnomocnikiem przedsiębiorców w szeregu postępowań podatkowych i sądowych.

Tomasz został wybrany Najlepszym Doradcą Podatkowym 2011 r. w kategorii Podatki Dochodowe w rankingu Dziennika Gazeta Prawna